posilka posilka cippoandbax Slide 2 Slide 2 Slide 2

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 421 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Kuracie prsia
PoslaťNapísal: 13.04.2011 
Moderator
Obrázok užívateľa

Jedlá a recepty z KURACÍCH PŔS

Predmet príspevku: Re: Kuracie prsia - test - NEPRISPIEVAT
PoslaťNapísal: 13.04.2011 
Moderator
Obrázok užívateľa

Recept užívateľa: pepo88

priam som si spravil co ma napadlo a je to take vynikajuce, ze sa s tym musim s vami podelit... takze:

kuracie prsia nakrajame na kocky, posypeme trocha vegetou a zamiesame, na teflonku dame troska olivoveho oleja, dame predsmazit, ked uz chytaju farbu kidneme do toho tri cele vajcia aj so zltkamy, miesame, a este do toho nasypeme za hrst slnecnicovych semienok, este troska vegety a sladkej papriky.. ked je z toho uz taka omeleta, dame do misky a papame... je to veeelmi chutne :wink:

Recept užívateľa: synak

ja mam velmi rad kuracie prsia takto: oprazim ich na olivovom oleji potom zalejem asi 2 3 deci vody supnem tam 3 4 jablka podusi sa to 10 15 minut potom vyberiem prsia rozmixujem jablka a papam to s nesolenou ryzou a hranolkami......super mnamka :)

Recept užívateľa: MiSh0

* SUROVINY
300 g kuracích pŕs, 1 polievková lyžica medu, 2-3 polievkové lyžice sójovej omáčky, 2 polievkové lyžice karikorenia, 1 polievková lyžica paradajkového pretlaku (alebo kečupu), 1 čajová lyžička kukuričného škrobu, 1 pór (nie veľký), 1 paprika, 2 strúčiky cesnaku, 1 červená čilipaprička, 4 polievkové lyžice oleja, 400 g varenej ryže

* POSTUP
Kuracie prsia pokrájajte na tenké pásiky. Z medu, sójovej omáčky, 1 polievkovej lyžice kari, paradajkového pretlaku a kukuričného škrobu pripravte marinádu. Zmiešajte ju s mäsom a nechajte odstáť cca 15 minút. Pór umyte a pokrájajte na kolieska. Papriku umyte, očistite a pokrájajte na kocky, cesnak očistite a posekajte. Čilipapričky očistite od semienok a pokrájajte. (ja nečistím viacej štípe :twisted: ). Rozpáľte panvicu, pridajte trošku oleja a mäso opražte. Pridajte zeleninu a ryžu, zamiešajte a spolu pripravujte ešte cca 3 minúty. Vmiešajte zvyšné kari a servírujte. (toho kari nemusí byť tak veľa, zaleží od chuti)

Toto sú suroviny na 2 (pre niekoho možno 3) porcie. Jedna porcia ma nutričné hodnoty okolo
* b: 35 g
* s: 160 g
* t podľa toho koľko date oleja :lol:

PS: všetko sú sú len približné nutričné hodnoty.

Recept užívateľa: mattoxx

moj najoblubenejsi recept,ktory si robim stale na intaku je kuracie kocky v omacke s ryzou a zeleninou. Asi kilo prs narezem na kocky a oprazim [potom zalejem vodou a varim asi 20 minut,nakoniec do toho pridam kusok muky rozmiesanej vo vode,aby to zhustlo a prechovku sterilizovanej zeleniny a dovarim este asi 10 minut.Podavam so sackovou ryzou. Je to pecka a navyse aj chutne. Kilo kuracich prs mam asi na 5 porcii.

Recept užívateľa: vaha9

Suroviny:
1kg kuracich prs
1 stredna cibula
2 kavove lyzicky kari korenia
2 kavove lyzicky sladkej mletej papriky
2 kavove lyzicky mlete cirene korenie
2 kavove lyzicky grilovacieho korenia
3 polievkove lyzice horcice
4 polievkove lyzice kecupu
4 polievkove lyzice oleja
Vegeta a sol podla chuti

Postup:
maso nakrajaj na tenke pasiky, pridaj vsetky ingrediencie, dobre premiesaj a nechaj cez noc stat v chladnicke. Potom uz len na troske oleja osmazit.

Recept užívateľa: andrey

The art of kuracie prsia

1. Umyte kuracie prska otocime a odrezeme sote, to je ten vysiaci zavadzajuci kusok.
Obrázok

2. Prsko otocime a cez membranu ho pozdlzne narezeme ale neprerezeme!
Obrázok

3. Rovnobezne s doskou zacneme rezat.
Obrázok

4. Opatrne, aby sme to neodrezali, preklopime
Obrázok

5. Takto to vyzera preklopene, taky isty postup treba aj s druhou castou masa.
Obrázok

6. Pripraveny rezen.
Obrázok

7. Rezen po obvode jemne narezeme, pretoze membrana pri vareni ma tendenciu stiahnut sa, tym sa rezen zmensi, stiahne a bude tvrdsi a suchsi.
Obrázok

8. Maso dame do sacku, jemne! naklepeme, klepat na jednom mieste treba dovtedy, kym maso pruzi, ked uz narazime tlcikom o dosku je to moc, moze sa rezen potrhat. Treba naklepat z obidvoch stran. Kto nie je v diete, moze skusit nasypat do sacku struhanku a tu takto vklepat do masa.
Obrázok

9. Narezane, vyklepane, tenucke prsko :)
Obrázok

10. Na spodok hrnca dame vodu, nie vela, pretoze prideme o dobru stavu, ktorou si polievame na koniec ryzu, staci, ked tam maso plave, ani nemusi byt uplne zakryte s vodou, treba varit s pokryvkou, aby sa to malo vody pomaly odparovalo, zaroven maso pusti svoju stavu a dusi sa v tom. Davam tam nakrajanu cibulu, suseny cesnak a trochu vegety. Ochutit sa da podla fantazie.
Obrázok

11. Tolkoto vody staci, su tam cele prsia z 1 kurata.
Obrázok

12. Vari sa asi 15 minut, zakryte. Takto to vyzera hotove, aj ryza poliata stavou.
Obrázok

PS: Maso takto spravene je velmi stavnate. Sorry za kvalitu fotiek, fotene mobilom. Hadam to niekomu ulahci zivot pri jedeni :)

Recept užívateľa: Knjaz Varggoth

Lyzicku olivoveho oleja rozotriet na plech. Nakrajat na platky cibulu na to poukladat platky prs (1,5kg) okorenenych podla chuti (ja pouzivam korenie gyros). Nakrajat cesnak a posypat tym prsia. Na vrch nasypat 1 balenie mrazenej brokolice 1 balenie mrazeneho karfiolu, posolit kus, dake koreniny mozu byt atd... poliat trochu kecupom a dat zakryte piect. Ked to bude skoro hotove tak vybrat, naliat na to 7 bielkov a 2 zltka. Rozmiesane a posypat cca 300g syrom - naj eidam a nechat zapiect uz odokryte, nech sa kus odpari voda.

Predmet príspevku: Re: Kuracie prsia
PoslaťNapísal: 04.05.2011 

pridám svoj dá sa povedať oblúbený recept :)
prsia si nakrájame na rezne naklepeme nakoreníme. zapekaciu misu alebo plech trochu pokvápeme olejom a poukladáme tam maso. dáme piecť, najlepšie zakryté aby maso neobschlo.. môžme podliať trochu vodou alebo bujónom. keď už je maso upečené tak do biela vyťiahneme(ak je tam moc šťavu tak ju môžeme odliať) a naň dáme cottage syr, na kolieska nakrájanú rajčinu šampióny a nastrúhame trochu syra (eidam/gouda) odokryté dáme naspäť do trúby na pár minút nech sa to dobre zapeče.. nen ito nič prevratné ale občas treba zmenu nie len podusené maso s tisíc druhmi korenia. :)

PoslaťNapísal: 07.05.2011 
Obrázok užívateľa

zack khan vari kuracie cicky. samozrejme najcastejsia prisada je f.ck a mother f.cker :mrgreen: . a chudak ako sa tesi ze objavil wifon cestovinky ktore sa spravia za 5minut :lol:
http://underground.nutrex.com/videos/Za ... ntry49.asp

s tymto benchom mi pomahala tvoja mamaaaaa...jou"

PoslaťNapísal: 07.05.2011 
Moderator
Obrázok užívateľa

eh, to je hovado : D pozrel som si aj tréning chrbta. No koniec :DD

PoslaťNapísal: 11.05.2011 
Moderátor: súťažný kulturista
Obrázok užívateľa

Tak ak ja by som sa chcel podeliť s mojími receptami ktore celkom dobre chutili
všetko si vačšínou rfobim na sposob koracieho soté ( najlepšie tu chuti v pohode sa do to tlači do huby :D a je to dobre uskladnitelne )

Recept č.1

Prsia si nakrájame na soté (kocky ) takisto si nakrajame jednu cibulku polovicu zmiešame v miske s mäsom kde pridame takisto polovicu stručika cesnaku a cervene, cierne, kura, korenie a sol v tomto recepte je povelene :D to trocha prehnať s kari korením ktoré takisto pridáme... v miske to premiešame zatiaľ čo druhu polku nakrajanej cibulky si oprazime na rastlinom oleji ( nemusite to sním prehánať ) pridame mäso v pace z misky nechame asi 7 minút pražiť.... potom pridávame šampióny a ananás zalejeme asi 0,5-1,0 dcl zovretej vody .... nechame 10minút dusiť ..... po piatich minútach dusenia možeme posypat jemne vrch bazalkou a fajnotka na svete.... :wink:

Recept č.2
V podstate príprava mäsa sa opakuje ...samozrejme vyber korenín nechám už na vás mäso si takisto vypražíme a zalejeme pasírovanými paradajkami.... pri 750g prsiach stači pokla az trištvrte balenia ... takisto posypeme bazalkou :007

tych celkom v pohode recptov mam viacej sem tam tu niečim ešte prispejem ... :007

PoslaťNapísal: 12.05.2011 
Odbornik
Obrázok užívateľa

ten recept c.2 robim da sa povedat ze furt presne ako pises..a davam celu plechovku tych paradajok a aj tak sa mi zda ze aj viacej by to znieslo..ked sa do toho prida este aj syr na rozpustenie tak je to fakt dobre..akurat ze iba ked je to teple, ked to uz date do chladnicky tak to je kentus a stava sa strati a je to suche.

Obrázok užívateľa

Presne ma to dnes rano napadlo zeby osm tam mohol ešte pridať tavený syr :D a presne ma toto napadlo ze iba cerstve by to bolo dobre... :D

Moderator
Obrázok užívateľa

aké kupujete tie plechovkové rajčinové srandy ? V shopoch som našiel len nejakú hnusnú s veľkým obsahom cukrov

Odbornik
Obrázok užívateľa

Obrázok

neviem ale kolko maju S, na plechovke to neni napisane, neriesim to ale vobec..

PoslaťNapísal: 13.05.2011 
Obrázok užívateľa

mám pocit, že sú to len paradajky a soľ, takže super aj do diéty.

On-line
PoslaťNapísal: 23.05.2011 
Obrázok užívateľa

tak akurat robim recept podla buka/caymana :P

Obrázok

EDIT
tak nabuduce sa musim lepsie pohrat s dochutenim, lebo na moj vkus je to dost plane, tie rajciny z konzervy bez chuti.. neviem teda

Obrázok užívateľa

neviemči je to to isté ja použivam tieto ... a ziatial som ich videl len v takýchto obaloch

Prílohy:
159496.jpg
159496.jpg [ 8.59 KiB | Zobrazené 18044 krát ]

On-line
Obrázok užívateľa

ja som pouzil tu konzervu GIANA co cayman daval... ako aby sme sa chapali, je to celkom fajn, akurat budem muset este inak poskusat korenie.. uvidime

PoslaťNapísal: 24.05.2011 
Odbornik
Obrázok užívateľa

ja tam davam bazalku, nic viac...potom to je lepsie, ale uz sa mi to objedlo dost..kuracie uz ked citim ma napina, hlavne pri cisteni, a hocijak tu kuracinu ochutim, furt zle...pangasius tiez...

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 421 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia