posilka cippoandbax Slide 2 Slide 2 Slide 2

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1705 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 114  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 02.11.2010 
ja ked som sa ucil windmill tak som mal prave rameno cele modre... ked to potom uz neslo(prisli prazdniny) tak som menej skusal a potom uz vobec a vyliecil som sa :) aj napr. z tej stojky na laket a rameno tak pri tom si tiez mozes dost ublizit na ramenach...

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 02.11.2010 
Moderátor: súťažný kulturista
Obrázok užívateľa

crux moze.. moze to byt z hpcicoho, nielen z cvicenia

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 15.11.2010 

Dneska som bol v posielke 2 hodiny..... odisiel som od tial a bol som hladny..... zjedol som celu pizzu ..... ma nejaku ucinnost chodit do posilky a potom sa nazrat? .... ci je to take, ako keby som tam ani nebol.... a pri objemovke, mam radsej vacsie vahy zdvihat s mensim opakovanim....respektive, zvysovat vaahu..... ak som si dobre precital.... alebo sa mylim? vdaka

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 15.11.2010 
podla mna si mal zjest nieco lepsie... napr. objednat si radsej ryzu a kuraci rezen... a pri objemovke musis dobre jest... ked si mozes kupit protak tak kup ...

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 18.11.2010 

caute, potreboval by som poradit, ako odporucate cvicit. estelen som zacal chodit do fitka a behavat, chcel by som nabrat objem a zaroven zhodit brucho, ktore je pri mojej chudsej postave prilis velke. Mam sa najprv zamerat na zhodenie toho tuku z brucha a potom zacat naberat objem(hlavne hrudnik),resp. svaly,alebo sa to da nejak skblit?
Tiez by ma zaujimalo,ci ma zmysel uzivat gainer, ak chcem zhodit natom bruchu.

Predmet príspevku:
Moderator
Obrázok užívateľa

zhodiť len na bruchu sa nedá. Chudne sa celkovo (zbavuje sa tuk všade. Nie že si odizoluješ, že chceš "schudnúť" z ľavého hamstringu a pravého kvadricepsu. )

Predmet príspevku:
Obrázok užívateľa

jared píše:
caute, potreboval by som poradit, ako odporucate cvicit. estelen som zacal chodit do fitka a behavat, chcel by som nabrat objem a zaroven zhodit brucho, ktore je pri mojej chudsej postave prilis velke. Mam sa najprv zamerat na zhodenie toho tuku z brucha a potom zacat naberat objem(hlavne hrudnik),resp. svaly,alebo sa to da nejak skblit?
Tiez by ma zaujimalo,ci ma zmysel uzivat gainer, ak chcem zhodit natom bruchu.

No tak ak začínaš, tak najskôr naber objem, o to, že máš brucho trochu väčšie sa teraz nezaujímaj.. lebo ako napísal -sjm tak zhodiť len na určitej časti tela sa nedá :wink: a gainer kludne ber, len musíš poriadne cvičiť, najlepšie je vybrať si nejaký tréningový plán, pre začiatočníkov FB (full body) asi najlepší :)

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 29.11.2010 

Caute potreboval by som poradit nejaky dobry Treningovy plan.. Mohol by mi niekto Spravit alebo hodit link ??? Mam co mi spravil kamarat ale chcel by som poradit od skusenejsich...

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 29.11.2010 
Obrázok užívateľa

burberyy_london píše:
Caute potreboval by som poradit nejaky dobry Treningovy plan.. Mohol by mi niekto Spravit alebo hodit link ??? Mam co mi spravil kamarat ale chcel by som poradit od skusenejsich...

nikto ti nespravi plan len tak pre nic za nic ale pozri si tu na fore je ich kopu, a co presne hladas? split? ci niake FB? kruhac? ?

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 10.12.2010 
Obrázok užívateľa

Ako telo funguje
Každý aktívne posilňujúci jedinec vie, že k nárastu svalovej hmoty je potrebná kombinácia niekoľkých dôležitých faktorov. Podstatný je intenzívny tréning s adekvátnou záťažou, výživa, ako i jej nevyhnutné doplnky a taktiež dostatočná regenerácia.

Ideálnymi podmienkami k správnej funkčnosti spomínaných rastových stimulov je nepretržité udržiavanie prirodzeného hormonálneho anabolizmu tela. Iba tak dokážu vo vzájomnej nadväznosti pracovať a efekt vášho tréningu bude viditeľný i zdravý zároveň.

Hormóny v hlavnej úlohe
Každým silovým tréningom dochádza u cvičenca k vzniku malých trhliniek vo svalových vláknach. Aby sa tieto dokázali v čo najkratšom čase opäť zregenerovať, zosilnieť a zväčšiť, teda v konečnom dôsledku rásť, potrebujú nielen oddych a stravu, ale taktiež dostatočné množstvo hormonálnych látok.

Hlavnými „reparátormi“ v celom tomto svalovom procese sú štyri základné hormóny. Ide o testosterón, rastový hormón (GH), inzulín a príbuzný rastový faktor 1 (IGF–1). A je práve na každom športovcovi naučiť sa tieto látky prirodzeným spôsobom telu dodávať.

Testosterón z mäsa
Aj laikom je známe, že hormón testosterón patrí k jedným z kľúčových z hľadiska stimulácie rastu svalovej hmoty. S cieľom dosiahnuť jeho najvyššiu zdravú hladinu stačí prijímať dostatočné množstvo tuku. Nie však hocijakého, ale konkrétne tuku pochádzajúceho z mäsa.

Je vedecky dokázané, že medzi obsahom nenasýtených a nasýtených tukov v potrave a hladinou testosterónu existuje vzťah priamej úmernosti. Ak je teda vo vašom záujme hladinu tohto hormónu v krvi maximalizovať, zvoľte stravu obsahujúcu 30 až 40 % energie z tukov.

Spánkom k zvýšeniu GH
Práve dostatočné množstvo nočného spánku patrí k jedným z najprirodzenejších spôsobov ako optimalizovať hladinu rastového hormónu. Dôležitými faktormi sú v tomto smere taktiež strava, pohlavný život i vek.

Zistilo sa, že priamy vplyv na nárast GH má pravidelné dopĺňanie niektorých druhov aminokyselín a to konkrétne argininu, lysinu, ornithinu a v neposlednom rade glutamínu. Podstatné však predovšetkým je ovládať správne dávkovanie týchto doplnkov výživy.

„Pumpovací“ inzulín
Toto pomenovanie mu právom prislúcha vďaka jeho nezastupiteľnej funkcii zabezpečenia napumpovania aminokyselín i glukózy do svalových vlákien. Avšak aj v tomto smere je opatrnosť na mieste. Ak je v krvi inzulínu príliš veľké množstvo, jeho účinok výrazne oslabuje spaľovaniu tukov. Z hľadiska optimalizácie jeho hladiny, prijímajte 40 až 50 % energie zo sacharidov, a to najmä tých s nízkym glykemickým indexom.

Nenápadný IGF-1
Aj keď bol rastový faktor 1 doposiaľ skôr podceňovaný, jeho anabolické účinky môžu byť dokonca vyššie ako u testosterónu. Má to však jeden háčik - ak je do tela dodávaný umelo vo forme doplnkov výživy, spôsobuje rast nielen svalov, ale aj iných častí tela, či orgánov.

Z tohto dôvodu je teda lepšie postarať sa o vylučovanie spomínaného hormónu prirodzenou cestou. Môžete tak urobiť predovšetkým dostatočným príjmom bielkovín, odporúčané sú minimálne 2 g na 1 kg telesnej hmotnosti. Najvhodnejšie zdroje nájdete najmä v nízkotučných mliečnych výrobkoch, vaječných bielkach, bielom i hovädzom mäse, aj v syrovátkových proteínoch.

Stimulujte anabolické hormóny prirodzene
Vykašlite sa na „dvojsečné“ účinky rôznych umelých foriem dodávania potrebných hormónov rastu a radšej zamerajte svoju pozornosť na vhodnú stavbu stravovania. Nezabúdajte ani na potrebu dostatočnej regenerácie i oddychu. Vaše svaly tak postupne narastú do želaných tvarov. Najpodstatnejšie na tom celom však je, že to bude zdravým spôsobom.

Kód:
http://magazin.atlas.sk/zdravie/hormony-a-vyziva-suvislost-nadmieru-dolezita/682337.html

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 15.12.2010 

Chlapi oplati sa mi cvicit doma alebo radsej chodit do posilky??? Doma by som cvicil s lavickou, dlhou tycou,ez tycou, jednoruckami a zavazia.. Teoreticky by som s tym precvicil cele telo :roll:

Predmet príspevku:
Moderator
Obrázok užívateľa

vždy je lepšie cvičiť s ľudmi ako sám

musíš sa predsa zdravo predvádzať porovnávať a pretekať s inými no nie? :wink:
a taktiež mnoho iných dôvodov ako napr väčšia rozmanitosť náradia kotúčov atd atd

Predmet príspevku:

Tak to ze by som cvicil sam mi vobec nevadi, porovnavat sa s niekym tiez neni moj styl :lol: Skor som myslel zeci s tym dobre precvicim vsetky svalove partie, par kamosov ma nazor ze ziadne stroje mi netreba stacia cinky :?: :idea:

Predmet príspevku:
Obrázok užívateľa

No mello urcite narazal na to, ze mozes napriklad obkukat spravnu techniku, respektive ti niekto moze s technikou v posilke pomoct, a taktiez, telo potrebuje po case nejaku zmenu v treningu, a kedze ty nebudes mat taku rozmanitost naradia ako v posilke, tak to bude tazke, musel by si dokupovat atd. Aj ked si povies, ze posilka je draha lebo ze to preplatis, je to urcite lepsie. Lepsia atmosfera, najdes tam aj dobrych ludi :D A tak :)

Predmet príspevku:
Moderator
Obrázok užívateľa

presne ako píše miso

a to porovnávanie som myslel v zdravom slova zmysle....vždy ťa predsa motivuje ked je vedľa teba niekto rovnaký ako ty a môžeš sa pretekať kto dá viac alebo ked je lepší a chceš mu nakopať riť :wink:

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1705 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 114  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia